Základní informace

Tým Flyvaryors

Jsme mladý tým, fungující od r. 2016. Vzali jsme vše od začátku naprosto vážně a jdeme do všeho vždy naplno. Učíme se od nejlepších, snažíme se dělat vše tak, jak se má. Dbáme v první řadě na blaho a bezpečnost našich psích závodníků. Máme vybavení na úrovni špičkových klubů. Naše první sezona byla náročná, ale zvládli jsme se zúčastnit hned pěti turnajů a vždy bojovat o nejlepší umístění. Naším cílem je připravovat se co nejlépe i na další sezony, běhat v české a evropské špičce a skládat další závodní týmy tak, aby si každý náš připravený pejsek mohl s paníčkem pořádně zazávodit.

Naše úspěchy

Rok 2021

 • 1. místo v I. divizi a 2. místo ve III. divizi na turnaji Manic Cup 2021- zaběhnutí českého rekordu - 15,42 s
 • 1. místo v I. divizi a 2. místo ve III. divizi na turnaji Máchale, spadlo ti to 2021 - zaběhnutí českého rekordu - 15,61 s (první český běh pod 16 s), následně jsme český rekord ještě vylešili na 15,48 s

Rok 2020

 • 2. místo v I. a III. divizi na turnaji M.E.D.s Trophy 2020 - zaběhnutí českého flyballového rekordu - 16,02 s
 • 1. místo v I. a III. divizi na turnaji kŘUPky 2020
 • 1. místo v I. divizi na turnaji Máchale, spadlo ti to 2020

Rok 2019

 • 2. místo na Mistrovství České republiky - titul Vícemistr ČR pro r. 2019 - splněna kvalifikace na Světový pohár 2020
 • 7. místo na Mistrovství Evropy v Německu - nejlepší český tým
 • 1. místo na turnaji M.E.D.s Trophy - zaběhnutí českého flyballového rekordu - 16,26 s
 • 3. místo v I. divizi na mezinárodním turnaji Eagers Cup - nejlepší český tým, týmový rekord 16,29 s

Rok 2018

 • 4. místo v V. divizi na Mistrovství Evropy v Polsku
 • 2. místo v III. divizi na turnaji kŘUPky
 • 1. místo v III. divizi na mezinárodním turnaji Eagers Cup - týmový rekord 17,79 s

Rok 2017

 • 2. místo v II. divizi na Mistrovství České republiky - týmový rekord 17,93 s
 • 3. místo ve III. divizi na turnaji M.E.D.s Trophy - týmový rekord 18,12 s
 • 2. místo v VII. divizi na Mistrovství Evropy v Belgii - týmový rekord 18,44 s
 • 3. místo v IV. divizi na mezinárodním turnaji Eagers Cup - týmový rekord 18,74 s

Rok 2016

 • 3. místo v III. divizi na turnaji Budějckej xtreme
 • 3. místo v IV. divizi na turnaji Manic Cup - týmový rekord 18,75 s

 

Flyball je droga!

Flyball je sport i zábava pro temperamentní psy všech plemen. Oproti agility má výhodu, že pro psovoda není tolik náročný, takže se mu mohou věnovat i fyzicky méně disponovaní psovodi. Utkávají se v něm dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných flyballových dráhách. Každá dráha se skládá ze čtyř stejných skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míček. Na povel psovoda, který však zůstává za startovní linií, vyběhne pes na dráhu, překoná čtyři skokové překážky, naskočí na desku boxu (provede tzv. plaveckou otočku) – tím spustí mechaniku, chytí vystřelený míček a aportuje ho zpět přes překážky k psovodovi.

V okamžiku, kdy první pes z družstva protne cílovou čáru, vybíhá další pes. Vítězí družstvo, které má jako první v cíli všechny čtyři psy (a míčky). Souhra družstva a vzájemná snášenlivost psů je ve flyballu mimořádně důležitá. Psi se spolu střídají na startovní/cílové čáře a v optimálním případě se míjejí čumák-čumák, přičemž se nesmí vzájemně napadnout. Nic pro psí závistivce, kteří nesnesou, když proti nim přibíhá pes s míčkem… Na střídání se dá vyhrát nebo prohrát závod.

Závody družstev bývají velmi napínavé, a právě v těchto okamžicích se flyball stává nefalšovaným adrenalinovým sportem. Do poslední chvíle není rozhodnuto, kdo vyhraje, neboť na dráze se může ve zlomku vteřiny stát cokoliv… Někdy se konají také závody dvojic nebo trojic, ale takovýto závod už nebývá tak zajímavý jako závod družstev. Závody jednotlivců, které se pořádaly dříve, se už v současné době nepořádají.

zdroj: flyball.cz

Zkus to taky!

Flyball je sport pro aktivní psy i jejich dvounožce. Jedná se o týmovou akci plnou adrenalinu, kdy spolu musí všichni na parkuru spolupracovat a každý jeden dvounohý i čtyřnohý člen je důležitý.

  

Za zkoušku nic nedáš! Zkus u nás flyball a dopřej svému pejskovi aktivní život! Trénujeme obvykle jedenkrát týdně po celý rok. Více informací o trénincích se dozvíš na stránce Tréninky.

Veškeré další dotazy ti rádi zodpovíme prostřednictvím kontaktního formuláře níže na webu nebo nás kontaktuj na našem facebookovém profilu, příp. máme další údaje na stránce Kontakty.

Přijď na flyball v Karlových Varech

Když psí sport, tak flyball, když flyball, tak Flyvaryors!

Chceš si přijít vyzkoušet flyball nebo se přijít "jen" podívat, jak probíhá trénink? Případně máš nějaký dotaz nebo nám chceš něco sdělit? Vyplň prosím následující formulář a my se ti určitě co nejdříve ozveme. :)