Základní informace

Flyball je droga! Ten, kdo nemá rád závislost, může rovnou přestat číst :)

Jsme mladý tým, fungující od r. 2016. Vzali jsme vše od začátku naprosto vážně a jdeme do všeho vždy naplno. Učíme se od nejlepších, snažíme se dělat vše tak, jak se má. Dbáme v první řadě na blaho a bezpečnost našich psích závodníků. Máme vybavení na úrovni špičkových klubů a disponujeme například i vlastní týmovou masérkou našich psích šampionů :) Naše první sezona byla náročná, ale zvládli jsme se zúčastnit hned pěti turnajů a vždy bojovat o nejlepší umístění. Naším cílem je připravit se na další sezony ještě lépe a složit druhý závodní tým.

Flyball

Flyball je sport i zábava pro temperamentní psy všech plemen. Oproti agility má výhodu, že pro psovoda není tolik náročný, takže se mu mohou věnovat i fyzicky méně disponovaní psovodi. Utkávají se v něm dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných flyballových dráhách. Každá dráha se skládá ze čtyř stejných skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míček. Na povel psovoda, který však zůstává za startovní linií, vyběhne pes na dráhu, překoná čtyři skokové překážky, naskočí na desku boxu (provede tzv. plaveckou otočku) – tím spustí mechaniku, chytí vystřelený míček a aportuje ho zpět přes překážky k psovodovi.

V okamžiku, kdy první pes z družstva protne cílovou čáru, vybíhá další pes. Vítězí družstvo, které má jako první v cíli všechny čtyři psy (a míčky). Souhra družstva a vzájemná snášenlivost psů je ve flyballu mimořádně důležitá. Psi se spolu střídají na startovní/cílové čáře a v optimálním případě se míjejí čumák-čumák, přičemž se nesmí vzájemně napadnout. Nic pro psí závistivce, kteří nesnesou, když proti nim přibíhá pes s míčkem… Na střídání se dá vyhrát nebo prohrát závod.

Závody družstev bývají velmi napínavé, a právě v těchto okamžicích se flyball stává nefalšovaným adrenalinovým sportem. Do poslední chvíle není rozhodnuto, kdo vyhraje, neboť na dráze se může ve zlomku vteřiny stát cokoliv… Někdy se konají také závody dvojic nebo trojic, ale takovýto závod už nebývá tak zajímavý jako závod družstev. Závody jednotlivců, které se pořádaly dříve, se už v současné době nepořádají.

zdroj: flyball.cz

Zkus to taky!

Flyball je sport pro aktivní psy i jejich dvounožce. Jedná se o týmovou akci plnou adrenalinu, kdy spolu musí všichni na parkuru spolupracovat a každý jeden dvounohý i čtyřnohý člen je důležitý.

  

Za zkoušku nic nedáš! Zkus u nás flyball a dopřej svému pejskovi aktivní život! Trénujeme obvykle jedenkrát týdně po celý rok. Více informací o trénincích se dozvíš na stránce Tréninky.

Veškeré další dotazy ti rádi zodpovíme prostřednictvím kontaktního formuláře níže na webu nebo nás kontaktuj na našem facebookovém profilu, příp. máme další údaje na stránce Kontakty.

Přijď na flyball v Karlových Varech

Když psí sport, tak flyball, když flyball, tak Flyvaryors!

Chceš si přijít vyzkoušet flyball nebo se přijít "jen" podívat, jak probíhá trénink? Případně máš nějaký dotaz nebo nám chceš něco sdělit? Vyplň prosím následující formulář a my se ti určitě co nejdříve ozveme. :)