Naše vybavení

Naše základní vybavení

Boxy

Tvoří nejdůležitější a také nejnákladnější část našeho vybavení, trend ve výrobě boxů jde v Evropě velmi rychle dopředu. Přechází se k tzv. kolmým boxům, které jak už název napovídá jsou kolmější než boxy dřívější. To umožňuje pejskům provést rychlejší a bezpečnější otočku. Z toho důvodu používáme od sezóny 2019 také nové kolmé boxy.

Shoot

Tréninková pomůcka pro nácvik otoček. Jedná se o desku, kterou je možné různě polohovat a naklánět a pejsek se na ní učí otáčet.

Překážky

Používáme překážky splňující česká pravidla, máme 2 kompletní sady. Dále používáme pro štěnata speciálně snížené překážky, které používají do cca 1 roku než jim umožníme pořádně skákat.

Plůtky, pomůcky

Máme celou řadu podpůrných pomůcek pro korekci správného provedení otoček, nevybíhání z dráhy apod.

Videoanalýza

Důležitou pomůckou v tréninku je používání videa vč. zpomalení, zejména pro správné provádění otoček. Používáme mezi flyballáky oblíbený software Coach's eye.

Pro naše vysněné EJS (elektronické měřící zařízení - "světla") sháníme sponzory, dárce, musíme dát dohromady částku okolo 100 tis. Kč. Pokud chceš přispět nebo znáš někoho, kdo by nám chtěl/mohl pomoci, dej prosím vědět předsedovi spolku (Radek Motyčka, tel. 608070829, info@flyvaryors.cz). Děkujeme předem, bez vaší pomoci budeme bohužel na světla šetřit mnoho let.

 

Pohádka o našem prvním boxu

Stejně jako by se nemohla Červená Karkulka vydat do lesa bez svého košíčku plného dobrot, by nemohl flyballový tým závodit bez svého boxu. Ten náš jsme si jen tak nekoupili, ale rodil se postupně v domácím prostředí a to do slova :) O jeho vzniku se dosud moc nevědělo, a tak Vám budu vše od začátku podrobně vyprávět.

Před časem v západní části země české, kde bylo pusto a prázdno, zdálo se být nemožné vzkřísit v život nový tým. Parta přátel, kterou spojovala láska k flyballu to ovšem nechtěla vzdát a dala vše do boje za Flyvaryors! Jenže takový tým není nic bez svého boxu a tak se zdálo býti vše ztracené, protože na něj nebylo dost zlaťáků. V tom se na scéně objevil chrabrý a udatný stavitel, říkejme mu princ Josef, který s klidem v hlase prohlásil památnou větu: “Boh dá nebude, aby tento tým box kupoval, já to zařídím”. Nedělal to úplně nezištně, myslel si totiž na naší princeznu Mácu a věděl, že si její srdce získá právě naší záchranou!

Jak řekl, tak se stalo, pustil se s vervou sobě vlastní do díla, a aby měl náklonnost princezny zcela jistou, tak se rozhodl, že nezhotoví box jeden, ale rovnou dva a dokonce fialové! Stavba trvala dlouho, předlouho a nikdo už v její dokončení nevěřil. Sezóna klepala na dveře a princ Josef řezal, brousil, lakoval, montoval… bil se statečně za svou princeznu! V minutě dvanácté své velkolepé dílo dokončil, sezóna byla zachráněna, tým Flyvaryors už byl plnohodnotný a za svou velkou statečnost a obětavost si Josef ruku naší princezny přece jen vysloužil.


To, že nám oba krásné boxy postavil od začátku do konce Pepa, manžel naší Marcelky je z textu sice zcela jasné, ale pro jistotu si to řekněme takto přímo :) Ještě jednou moc děkujeme!

Přijď na flyball v Karlových Varech

Když psí sport, tak flyball, když flyball, tak Flyvaryors!

Chceš si přijít vyzkoušet flyball nebo se přijít "jen" podívat, jak probíhá trénink? Případně máš nějaký dotaz nebo nám chceš něco sdělit? Vyplň prosím následující formulář a my se ti určitě co nejdříve ozveme. :)